Notebook – Tablet Şarj soketi

Notebook - Tablet Şarj soketi

Laptop Güç Soketi , Şarj Soketi , Power Soketi Değişimi

Şarj soketi adaptörden almış olduğu enerjiyi bilgisayarın çalışması ve bataryanın dolması için kullanan bir geçiş noktasıdır. Şarz Soketi yapısı ve konumu itibariyle önemli bir notebook parçasıdır.

Kullanıma ve şarj adaptörüne bağlı olarak kırılmakta veya arızlanmaktadır.

Tüm Notebookların Şarj Soketleri aynı değildir, modeline göre değişiklik gösteren soketin arızalanması durumunda bilgisayarı kullanmanız sözkonusu değildir. Temassızlık ve kesinti yapan şarj soketlerinin onarılması gerekmektedir, yoksa ileride daha masraflı arızalara yol açabilirler.

Şarj Soketinin bozulmasıyla birlikte bataryanın pili bitti andan itibaren bilgisayar enerji alamadığı için açılmaz.

Anakart üzerine tümleşik olarak bulunan şarj soketlerinin değişimi servisimizde garantili olarak yaklaşık 2 saat içerisinide değiştirilir.

Zamandan kazanmak adına tüm Notebook Şarj Soketleri yedek parçaları servisimiz stoklarında bulunmaktadır.

Bazı Şarj Soketi arızaları kullanıcı hatasından kaynaklanabilir. Şarj adaptörü bilgisayara takılırken zorlanırsa veya çıkarılırken çekiştirilirse, şarj soketinin yapısı bozulabilir. Zamanla iğne uçları kırılır veya sabit yuvasında genişleme meydana gelebilir. Zamanında müdahale ile onarılmazsa anakart arızlarına yol açabilir. Bu nedenle önemli bir arızadır.

Bakırköy Notebook Servisi Ergen Technology Olarak Şarj Soketi değişimlerini profesyonel teknisyenlerimizle ve orjinal Şarj Soketleri kullanarak garantili olarak hızlı bir şekilde gerçekleştirmekteyiz. Tüm Notebook Modellerinin orjinal yedek parçaları servisimiz stoklarında bulunmaktadır.

Notebook Şarj Soketi Değişim İşlemi

Notebook Şarj Soketi değişiminde dikkat edilecek bir konu da kullanılacak soketin mutlaka orjinal olmasıdır. Çünkü Notebooklar genel olarak yedek parça seçerler ve orjinal olmayan parçalarla çalışmazlar. Örneğin muadil bir Bataryayı taktığınızda bilgisayar bataryayı algılamaz, aynı durum Şarj Adaptörü ve Soket için de geçerlidir. Servisimizdeki tüm yedek parçalar orjinal ve garantilidir.

Servisimizde yapılan Şarj Soketi değişim işlemini gerçekleştirdikten sonra defalarca teste tabii tutarız. Aynı arızanın tekrarlamaması için gerekli olan tedbir ve sağlamlığı deneriz. Zira onarımı yapıldıktan sonra aynı arızanın tekrarlaması veya yapılan işin başarılı olarak gerçekleşmemesi hem servisimizi hem de müşterilerimizi üzmektedir. Müşteri memnuniyeti servisimiz için çok önemlidir.

Notebook Şarj Soketi Değişim İşlemi

Servisimize getirdiğiniz notebook’unuz konusunda profesyonel olan teknisyenlerimiz tarafından titizlikle incelenir. Kesin arızası ve çözümü belirlendikten sonra büyük bir hassasiyetle onarım işlemine geçilir. Burada dikkat edilmesi gereken pek çok önemli nokta vardır. Tecrübesiz tamircilerde bilgisayarınız çöp olabilir.

Soket değişimi gerçekleştirilen cihaz test edilir. Test işlemi çeşitli şekillerde gerçekleşir. Soketi yuvası zorlanır, defalarca adaptör ucu takılıpı çıkarılır bunun gibi birçok işlem yapılır. Testler sonrasında teknisyen kaanati oluştuktan sonra bilgisayar toplanır, genel temizliği yapılır ve müşteriye teslim edilmek üzere paketlenir.

Servisimizde gerçekleştirilen tüm arıza onarımları garantili olarak yapılmaktadır.

Notebook Şarj Soketi Arızalarından Bazıları

Şarj soket yuvasında temassızlık ve genişleme meydana gelir,

Şarj almadığı durumlarda bataryanın dolumu mümkün olmaz,

Notebook batarya ve anakartını bozabilir,

Adaptör takma çıkarma işlemlerinde kıvılcım çıkartabilir,

Tamamen bozulduğunda bilgisayar enerji alamaz ve açılmaz.

Soket Değişimi
Paylaş
WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada. Bize her şeyi sorabilirsiniz!
👋 Sorularınızı cevaplamaktan memnuniyet duyarız!